Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Vzorky zdarma
Odešleme do 24 hod.

Typy zámkových spojů u plovoucích podlah

Zámkový spoj umožňuje spojení jednotlivých podlahových lamel mezi sebou, aniž byste museli použít lepidlo a speciální nářadí. Díky těmto spojům je pokládka plovoucích podlah snadná a rychlá. Tento systém také umožňuje v případě potřeby podlahu jednoduše rozebrat a znovu složit, či vyměnit poškozenou lamelu. Zámkový spoj je většinou umístěn po všech stranách lamely čímž zajišťuje dokonalé spojení jednotlivých dílů bez nerovností a spár.

Někteří výrobci mají pro zámkové spoje na svých podlahách speciální názvy. Pro přehled uvádíme ty, které najdete u laminátových plovoucích podlah v naší nabídce.

Montážní návody, jak kterou podlahu položit, najdete v sekci „Jak položit“

Zámkový spoj 1clic2go pure


Systém 1clic2go pure dělá instalaci podlah Krono Original rychlou a jednoduchou. Podlaha se snadno a rychle pokládá. Po pokládce, je díky novému zámkovému spoji Krono Original, podlaha bezpečně zajištěná proti rozjíždění a tvorbě spár. Nový spoj 1clic2go pure bude po přechodnou dobu kompatibilní s 1click2go, takže pokud chcete napojit starší podlahu na novou, nebude to problém.


Zámkový spoj Twin Click


Systém Krono ORIGINAL® Twin Clic byl speciálně navržen tak, aby byla montáž laminátové plovoucí podlahy snadná a bezproblémová. Pokládka plovoucí podlahy se zámkovým spojem Twin Clic je rychlá, bezproblémová a je k ní zapotřebí minimum nářadí.


Zámkový spoj 1clic2go


Systém 1clic2go dělá instalaci podlah Krono Original jednodušší a rychlejší než kdykoliv předtím. Podlaha se snadno pokládá i na hůře přístupných místech, jako jsou rohy, radiátory, dveře apod. Při pokládce zapadne jazýček jedné lamely do drážky druhé lamely a podlaha je tak bezpečně zajištěná proti rozjíždění a tvorbě spár. Že jste lamelu umístili správně, poznáte podle tichého cvaknutí .


Zámkový spoj Drop Loc


Systém Krono ORIGINAL® Drop Loc byl speciálně navržen tak, aby byla montáž laminátové plovoucí podlahy snadná a bezproblémová. Lamely se do sebe jednoduše shora zaklapnou na dlouhé i krátké straně. Pokládka plovoucí podlahy se zámkovým spojem Drop Loc je rychlá, bezproblémová a je k ní zapotřebí minimum nářadí.


Zámkový spoj Expres click – system


Se spojem Expres click – system se můžete setkat u podlah Kronopol. Tento systém umožňuje snadnou a rychlou pokládku plovoucích laminátových podlah Kronopol.


Zámkový spoj Megaloc


Zámkový spoj Megaloc najdete u plovoucích podlah Classen. Tento zámkový spoj zajišťuje snadnou a rychlou pokládku bez námahy a nadbytečného nepořádku.


Zámkový spoj EasyConnect


EasyConnect je zámkový spoj, na který můžete narazit u laminátových plovoucích podlah Classen. EasyConnect umožňuje pokládku podlahy bez použití lepidla. Speciální tvar spoje umožňuje pevné spojení jednotlivých lamel.


Zámkový spoj Uniclic

Uniclic je zámkový spoj, se kterým se setkáte při pokládce podlah Quick-Step. Instalace nové podlahy se systémem Uniclic je rychlá a snadná, dokonce i v hůře přístupných místech, např. v rozích místnosti. Prkna jednoduše zacvaknete do sebe, aniž by hrozilo jejich poškození. Spoje jednotlivých lamel nepřipouští žádný posun, proto nemá nepořádek šanci proniknout do jednotlivých spojů. Systém Uniclic také umožňuje snadné rozebrání podlahy a její opětovnou pokládku.


Zámkový spoj UNI fit!


Zámkový spoj UNI fit! používá výrobce plovoucích podlah Egger. Tento systém zjednodušuje pokládku a podlaha je stabilnější. Při stěhování či poškození části podlahy lze lamely demontovat, a opět podlahu položit.
Zámkový spoj JUST clic!Zámkový spoj JUST clic! používá výrobce plovoucích podlah Egger. Umožňuje rychlou pokládku bez lepení. Podlahové lamely se spojí do řady z úzké strany a potom se celá řada zaklapne do předchozí řady. Pokládka se tedy provádí po celých řadách.
Ve většině případů platí, že čím levnější podlaha, tím méně kvalitní zámkový spoj. V případě nákupu extrémně levné plovoucí podlahy např. z různých hobby marketů, si tedy na to dejte pozor. Tyto podlahy se můžou hůře pokládat, spoje se po nějaké době rozjíždět, a v případě, že byste podlahu chtěli rozebrat a znovu položit, se vám to nemusí vůbec povést, protože spoje při rozebírání popraskají.
Kvalitní plovoucí podlahy jsou sice dražší, ale také kvalitnější, což platí i o jejich zámkových spojích. Ty jsou odolnější a někteří výrobci spoje ještě ošetřují různými technologiemi např. proti průniku vlhkosti apod. Pokud tedy hledáte kvalitní plovoucí podlahu, která vám vydrží dlouhou dobu a bude pořád hezká, neberte tu nejlevnější, kterou najdete.