Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Splátky bez navýšení
úrok 0%
Info

Druhy povrchových úprav interiérových dveří

Dřevěná dýha

CPL – laminát

Povrchová úprava z přírodní dýhy je vyrobena z tenkých plátů cenných dřevin. Nejčastěji se k její výrobě používají přířezy dubu, jasanu, milánského ořechu, wenge a některých dalších druhů. Kresba a odstín každé desky s přírodní dýhou je jedinečná; dvoje stejné dveře prostě neexistují. Aby byly interiérové modely s přírodní dýhou chráněny před negativními vlivy vlhkosti a mechanickým poškozením, jsou opatřeny lakem odolným proti opotřebení. Další důležitou výhodou přírodní dýhy je její opravitelnost. Drobné škrábance a oděrky lze opravit přebroušením a opětovným nanesením barvy a laku. Jedinou nevýhodou výrobků s přírodní dýhou je vyšší cena. Tyto výrobky jsou dražší než desky s umělou dýhou.

Dveře s přírodní dýhou

Lak

Při lakování se povrch dveřní desky pokryje vrstvami průhledného nebo barevného laku. Lakované výrobky mají odolnost proti vlhkosti a teplotním poklesům. UV laky také garantují stálobarevnost podobu celého životního cyklu dveří. Kvalitní povrchová úprava tónováním a lakováním se neodlupuje a neemituje chemické látky do prostředí. Je tvrdá a odolná proti úderům a poškrábání.

Lakované dveře

CPL – laminát

CPL – laminát

Continuous Pressure Laminates (CPL) je technologie, kdy se na průběžném válcovém listu na pod tlakem a za vysoké teploty slisují dekorativní papírové vrstvy s vrstvou nanesené pryskyřicové průhledné impregnace. Díky tlaku pryskyřice prostoupí do papírových dekoračních vrstev a materiál se slyne do kompaktní vrstvy s průhledným pryskyřicovým ochranným filmem – materiál se označuje jako laminát, nebo lamino. Dekorativní vrstva je kryta průhlednou vrstvou, která dodává povrchu dodatečnou odolnost proti poškrábání. Podle tlaku použitého při výrobě se rozlišují vysokotlaké lamináty (HPL – se zvýšenou odolností) a střednětlaké případně nízkotlaké lamináty. Celková tloušťka lamino materiálu je také určující pro výslednou mechanickou odolnost povrchové úpravy. Laminát obsahuje formaldehyd. Pro své dobré mechanické vlastnosti a solidní odolnosti proti poškrábání se dveře s touto povrchovou úpravou hodí do frekventovaných místností, kanceláří, škol, častou volbou jsou i v domácnostech, kde se dá očekávat hrubší zacházení se dveřmi.

Laminované (CPL) dveře

PP fólie (polypropylen)

Vrstva syntetického materiálu se strukturou. Tento povrch se dá označit za syntetickou dýhu. Výhody této povrchové úpravy dveří: odolnost proti poškození, odolnost proti vlhkosti, na rozdíl od přírodní dýhy nikdy nemůže popraskat. Je dostupná za příznivé ceny, na sluníčku nevybledne a je dostupná v široké škále barev. Polypropylenové fólie věrně imitují reálné dřevo i jiné materiály a jsou odolné proti většině chemikálií a čistících prostředků.

PVC fólie

Povrchová úprava z PVC (polyvinylchloridu) má dobré estetické a funkční vlastnosti. Dekorativní fólie z PVC odolává vlhkosti, slunečnímu záření a vysokým teplotám. Má dobrou mechanickou pevnost, ale podléhá poškrábání ostrými předměty. Povrchová úprava dveří z PVC může být jednobarevná nebo může imitovat vzor dřeva. Umělost textury je samozřejmě patrná, i tak jsou dveře s touto povrchovou úpravou dostatečně atraktivní a jsou dobrou volbou, pokud máte omezený rozpočet. Polyvinylchlorid (PVC) neabsorbuje/nezachycuje vlhkost a dobře odolává změnám teplot. Je bezpečně a pevně spojen s povrchem výrobku. Proto lze konstrukce dveří s povrchovou úpravou z PVC instalovat i do koupelen a technických místností.


Kompletní nabídka dveří na zakázku