Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Vzorky zdarma
Odešleme do 24 hod.
Info

Základní pravidla, jak sladit podlahu a dveře v interiéru

Při ladění barev podlahy a dveří jde o vytvoření harmonického a esteticky příjemného prostředí. K výběru správné barvy pro interiérové dveře můžete přistoupit několika způsoby, ať už je to ladění s ostatními prvky místnosti, reflektování aktuálních barevných trendů nebo přizpůsobení stylu a charakteru domácnosti.

Co je potřeba zohlednit?

Jak sladit podlahu a dveře v interiéru

Pro sladění interiérových dveří s podlahou je důležité zohlednit barvu a materiál dveří nejenom vzhledem k podlaze, ale ideálně také stěnám, nábytku a oknům. Obecně se dá říci, že existuje několik osvědčených postupů a tipů, které vám pomohou:

  • Pravidlo podobnosti: jednou z běžných metod je vybrat dveře s podobnou barvou a stylem jako podlaha. To vytváří harmonický a soudržný vzhled v místnosti

  • Pravidlo kontrastu: Další možností je použití kontrastních barev a stylů. Můžete mít například tmavé dveře se světlou podlahou nebo naopak. Tento princip upřednostňují ti, kteří preferují dynamičtější, odvážnější a originálnější interiéry.

  • Doplňkové barvy: Můžete si také vybrat dveře se stejným dekorem a podobnou barvou, která doplňuje podlahu, jako jsou světlé dveře pro tmavou podlahu nebo tmavé dveře pro světlou podlahu. Tato možnost umožňuje jasné oddělení vertikálních a horizontálních rovin

Při výběru interiérových dveří a podlah je také zásadní vzít v úvahu faktory, jako je místo instalace a finanční možnosti, od kterých se bude zřejmě odvíjet také povrchová úprava dveří.

Dodržováním těchto pokynů a zvážením různých možností můžete vytvořit vizuálně přitažlivý a harmonický interiér. Například dřevěné dveře mohou ladit s dřevěnou podlahou, zatímco dveře s jiným povrchem mohou vytvořit zajímavý kontrast. Důležité je také dbát na to, aby interiér nebyl přeplácaný, a nedoporučuje se kombinovat více než dva druhy barevných tónů. V neposlední řadě je vhodné zvážit odolnost a design dveří vzhledem ke zbytku interiéru.

Nejoblíbenější kombinace

Na co dát pozor při výběru?

Komplexní průvodce, jak správně vybrat interiérové dveře