Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Garance nejnižší ceny
Našli jste někde levněji?
Info

Často kladené otázky

Obecné

Provozujeme pouze internetový obchod LaSamba.cz. Nemáme žádné kamenné obchody ani showroom. Zákazníkům ale zasíláme vzorky podlah, k zapůjčení nabízíme také vzorníky povrchů dveří

Neprovádíme, ale pokud sháníte schopného řemeslníka na montáž dveří nebo podlah, využijte našeho vyhledávače řemeslníků

Objednávky

Stav své objednávky i její nejpozdější termín dodání najdete v Moje LaSamba

Doprava je u nás pro objednávky nad 1500 Kč zdarma. Na menší objednávky účtujeme dopravné, které začíná na 100 Kč. Více se dozvíte na stránce věnované dopravě

V případě, že bude zakoupené zboží po rozbalení vadné či jakkoliv poškozené, postupujte prosím dle pokynů na stránce Reklamace.

Zboží můžete uhradit několika způsoby. Umožňujeme online platbu kartou či rychlý bankovní převod, ale i běžný převod na účet nebo dobírku při převzetí zboží. U našich řidičů (doprava LaSamba) můžete dobírku platit také kartou. Více informací se dozvíte na stránce Možnosti platby.

Dodání na Slovensko vám naceníme individuálně. Poptejte tedy cenu dopravy konkrétního množství zboží na konkrétní adresu emailem na obchod@lasamba.cz. Děkujeme.

Ano. Pro svou objednávku se můžete zastavit ve skladu LaSamba.cz, ul. třída 3. května 974, 763 02 Zlín. A to už hodinu od objednávky naskladněného zboží. Abychom vám zboží vydali opravdu rychle, bude dobré, abyste nám telefonicky sdělili, kdy si pro zboží přijedete.

Podlahy

Vinylová podlaha oproti laminátové lépe izoluje zvuk a je především odolnější proti vlhkosti. V LaSamba.cz však nabízíme i voděodolné laminátové podlahy. Laminátové podlahy zejména lákají svou nízkou cenou a pestrým výběrem dekorů.

Laminátová podlaha se pokládá uzamčením desek na podklad (beton, anhydrit apod.) s vhodnou podlahovou podložkou. Laminátová podlaha se nelepí, ale pokládá se plovoucím způsobem. Obvykle se začíná pokládat v rohu, a to zleva doprava. Doporučujeme jednotlivá prkna kombinovaně skládat, abyste předešli opakování dekoru, a tudíž dosáhli přirozeného vzhledu podlahy. Dodržujte dilatační mezery. Spolu s podlahovou krytinou obdržíte návod, podle kterého je vhodné postupovat. Více se o pokládání podlahy dozvíte zde.

U pokládky vinylové podlahy se můžete setkat se dvěma způsoby. Lepené vinylové podlahy můžete pomocí lepidla přilepit přímo k podkladu nebo si můžete vybrat vinylové podlahy se zámkovými spoji, kdy podlahy obdobně jako laminátové plovoucí podlahy jednoduše položíte, a nemusíte je tak lepit. Spolu s podlahou obdržíte návod, podle kterého je vhodné postupovat.

Dříve existovaly pouze klasické vinylové dílce (LVT – luxury vinyl tile). Obsahují změkčovadla, nedobře snáší výkyvy teplot, jejich výhodou naopak je, že jim nevadí mírné nerovnosti podkladu.

Nové tvrdé (rigidní) SPC vinylové podlahy (SPC – stone plastic composite) naopak změkčovadla neobsahují (nebo jen minimálně), naopak je do výrobní směsi přidáván přírodní minerální materiál (například vápenec). Tyto podlahy jsou zdravější, více ekologické, při výkyvech teplot si zachovávají svou rozměrovou stálost. SPC vinylové dílce se musí pokládat na kvalitní podložku pod podlahy na ideálně rovném povrchu.

Dvouvrstvé, nebo třívrstvé dřevěné podlahy jsou tvarově stabilní, a proto se dají pokládat plovoucím způsobem na vhodnou podložku, nemusí se k podkladu fixovat. Nejlepšího výsledku (příjemný pocit při chůzi, dobrý prostup tepla z podlahového topení do podlahy) ale dosáhnete přilepením takové podlahy k pevnému podkladu vhodným lepidlem na dřevěné podlahy. Spolu s podlahovou obdržíte návod, podle kterého je vhodné postupovat.

Většina expertů na design se shoduje, že byste měli pokládat podlahu mimo hlavní zdroj světla, tedy od předních dveří do zadní části domu. Ve skutečnosti však žádný správný či špatný směr neexistuje, a proto záleží čistě jen na osobních preferencích. Někdy může být však jeden směr pokládky vhodnější s ohledem na množství prořezu (odpadu), nebo snadnější na pokládku kolem překážek, jako jsou například trubky topení nebo zárubně dveří a výklenky. Promyslete proto směr pokládky i s ohledem na její obtížnost.

Doporučujeme používat námi vybrané čisticí prostředky, které snadno zředíte s vodou dle pokynů na obalu. Podlahu čistěte lehce navlhčeným mopem. Na vinylovou podlahu nedoporučujeme používat produkty na bázi bělidla či mýdla.

Nejlépe se o svou laminátovou podlahu postaráte, když ji budete pravidelně zametat a vysávat. Pro případné účinnější čistění použijte námi doporučené čisticí prostředky a lehce navlhčený mop. Pokud však disponujete laminátovou podlahou bez jakékoliv ochrany, obzvláště dbejte na to, aby byl mop pečlivě vyždímán, neboť by mohlo dojít k poničení podlahy.

Pro stále dokonalou dřevěnou podlahu doporučujeme pravidelně používat námi vybrané čisticí prostředky. Dbejte také na to, aby se podlaha vyhnula například vysokým podpatkům či jiným špičatým předmětům, mohlo by totiž dojít k poškození povrchu podlahy. Při vytírání mopem nezapomeňte násadu pořádně vyždímat, z dlouhodobého hlediska voda dřevěným podlahám nesvědčí.

Výběr správné podlahy pro tu správnou místnost je velice důležité a nemělo by se toto rozhodnutí podceňovat. Doporučujeme chránit dřevěné podlahy před vlhkostí, tedy místnostmi jako jsou sklep, zimní zahrada či koupelna. Vhodnější je vinyl či voděodolný laminát. Do míst s vyšším provozem (chodby, dětské a obývací pokoje, kuchyně) doporučujeme volit odolnější podlahy (třída AC4, resp. 32 a vyšší). Do ložnice nebo do bytu starších lidí bez domácích zvířat vystačí třída AC3, resp. 31.

Před pokládkou podlahy je důležitá její aklimatizace proto, aby se přizpůsobila vlhkosti a teplotě vašeho domova. Doporučujeme ponechat zabalené podlahy v balení na zemi v místnosti, kde budou pokládány. Aklimatizace může trvat 2 až 14 dní, záleží na typu podlahy. Informace o délce aklimatizace najdete v návodu k pokládce, který je součástí balení.

Optimální efektivity podlahového vytápění dovršíte součtem tepelného odporu R podlahové krytiny a případné podložky. Hodnota by neměla být vyšší než 0.15 m²K/W. Naprostou většinu našich podlah lze používat s podlahovým vytápěním. Informaci si snadno ověříte v tabulce vlastností u jednotlivých produktů.

Každý druh podlahy vyžaduje speciální typ podložky. LaSamba.cz nabízí podložky pro redukci hluku jak pro laminátové podlahy, vinylové podlahy, tak i pro dřevěné podlahy. Stačí se u jednotlivých produktů ujistit, že v rámci vlastností produktu disponují akustickou izolací. Podle jednoduchého pravidla platí, že čím vyšší hodnota dB, tím lepší izolace.

Podlahovou podložku rozhodně doporučujeme. Díky podložkám dosáhnete stability a nastavíte rovnou základnu pro pokládku podlahy. Pro betonový podklad a podlahové vytápění doporučujeme podložky s odolností proti vlhkosti. Pokud jste zvolili dřevěnou podlahu, můžete použít jednoduchou pěnovou podložku. Zvažte také nákup podložek pro snížení hluku. Některé podlahy však již disponují integrovanou podložkou, informace naleznete v tabulce vlastností jednotlivých produktů.

Předpokládáme, že chcete dosáhnout perfektního výsledku, a proto budou soklové lišty potřeba. Lišty zakončí podlahu podél stěn, zakryjí dilatační spáru a dosáhnou estetické dokonalosti. Lišty nepotřebujete pouze v případě, kdy budujete například zabudovaný nábytek, obývací stěny či vsazené sprchové kouty. V LaSamba.cz si můžete vybrat z plastových, dřevěných či přetíratelných lišt.

Přechodové lišty se používají při přechodu mezi podlahovými materiály a různými výškami podlah. Nezdokonalují pouze vzhled podlahy, ale zároveň předchází drobným úrazům při nerovnosti výšky podkladů. V LaSamba.cz můžete zvolit mezi nalepovací a šroubovací přechodovou lištou. V případě podlahového vytápění, doporučujeme zvolit nalepovací lištu.

Jsou to ofrézované (zkosené) hrany mezi každou lamelou. Jejich seříznuté hrany tvarově připomínají písmeno V. Na trhu se můžete setkat s podlahami bez V-drážky, s 2V-drážkami (ofrézované hrany na dvou delších stranách) nebo s 4V-drážkami (ofrézované hrany na čtyřech stranách).

Dveře

Záleží, jaké zárubně máte a v jakém jsou stavu. Pokud máte standardizované rozměry a zachované panty, měly by dveře pasovat. Pokud ne, doporučujeme zakoupit zárubně nové. Především je potřeba porovnat a přeměřit rozměry současné zárubně s rozměry vybraných dveří (uvedeny v obrázku u produktu), případně s rozměry nové obložkové zárubně, která je ke dveřím vhodná. Také je možné přeměřit dveře (včetně umístění pantů), které v současné zárubni aktuálně jsou a fungují v ní. Pokud na zárubni žádné dveře nejsou, je dobré zkusit do ni osadit dveře z jiné místnosti a ověřit, zda tyto dveře v zárubni fungují. Pokud ano, opět porovnám rozměry těchto dveří s rozměry dveří, které plánuji koupit.

Výrobní lhůty se liší dle typu a výrobce dveří. Zpravidla se jedná nejméně o 6 týdnů. U některých složitějších provedení výroba trvá až 14 týdnů. Uvedenou dodací dobu najdete u jednotlivých dveří pod cenou produktu.

Ano, momentálně můžete vybírat z desítek produktů v rubrice Dveře skladem.

Ano. V LaSamba.cz jdeme s dobou, a proto si u dveří na zakázku můžete vybrat, zda chcete dveře včetně zámku či bez. Mějte však na paměti, že zámek ve dveřích obvykle je, jen není vyfrézovaný otvor pro klíčovou dírku.

Kliky nejsou součástí dveří, avšak v LaSamba.cz nabízíme širokou škálu klik a kování, a proto věříme, že najít tu nejvhodnější pro vaše dveře nebude sebemenší problém.

Většina interiérových dveří má na výběr z několika dekórů. Vyrobíme Vám tak dveře na míru dle vašich představ. Případně si můžete objednat za vratnou zálohu jeden z našich vzorkovníků. Pokud však chcete popustit uzdu fantazii, zavítejte do sekce Přetíratelné dveře.

Pokud při nákupu zvolíte platbu na dobírku, požádáme Vás o zaplacení zálohy ve výši 50 %. Instrukce ohledně platby budou zaslány e-mailem.

Dveře mohou být automaticky připraveny ke zkrácení, nebo je možné jejich zkrácení za příplatek. Můžete se však setkat s dveřmi, které zkrátit nelze, a proto si pečlivě přečtěte popis produktu u jednotlivých dve­ří.

Pokud pro přepravu nevyužijete dopravu LaSamba.cz, doporučujeme přepravu v uzavřených nákladních prostorech, abyste se vyhnuli jakémukoliv poškození dveří či nepřízni počasí.

Stoupněte si k zavřeným dveřím ze strany, na které uvidíte panty na zárubni. Pokud jsou panty umístěny vlevo, potřebujete dveře levé. Jestliže jsou panty vpravo, potřebujete dveře pravé.

Do koupelen a do prostor, kde dočasně bývá vyšší vlhkost, se doporučuje použít na dveře ventilační úpravu – například podříznutí dveřního křídla, použít větrací mřížku nebo ventilační otvory – v kombinaci s větrákem. I samotná ventilační úprava bez větráku je lepši než nic. Samozřejmostí je i vyvětrání koupelny po použití sprchy/vany otevřením dveří. Nehrozí-li přímý kontakt s tekoucí vodou nebo nejedná-li se o použití do sauny nebo v prostorách s dlouho trvající vysokou vlhkostí vzduchu, není nutné vybírat speciální dveře a povrchy zárubně do vlhka.

Nenašli jste odpověď? Zavolejte nám 511 440 770 nebo napište e-mail obchod@lasamba.cz