Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Doprava zdarma
Na nákup nad 1500 Kč
Info

Laminátové plovoucí podlahy – přiznaná spára, v-drážka, v-spára

Při výběru laminátových plovoucích podlah můžete u některých z nich narazit na údaj s názvem přiznaná spára, v-drážka nebo v-spára ve variantách V2, nebo V4. Co to znamená? Jde o imitaci dřevěných prken, kdy jsou hrany jednotlivých lamel ofrézované. Tato podlaha pak působí více venkovským přírodním dojmem. Méně používané jsou také výrazy jako sražená hrana nebo fazeta, význam je však stejný.

Varianty V-drážek:

V2 – Lamela je vyfrézována na dvou delších stranách

Dlouhé hrany s drážkou podtrhují ušlechtilý efekt délky lamel a jejich autentický vzhled. Opticky prohlubují podlahu. Prkna s drážkou tvaru V na dlouhých stranách způsobí, že se místnost bude zdát hlubší.

V2 drážky

V4 – Lamela je vyfrézována na všech čtyřech stranách

Drážky u těchto podlah vytvářejí dojem skutečné dřevěné podlahy. Vyniká zde každá jednotlivá lamela. Prkna s drážkou tvaru V po celém obvodu dodají místnosti více venkovský charakter.

V4 drážky V4 drážky

Lamela bez spár

A ti, kterým se líbí elegantnější a modernější interiéry, si mohou vybrat desky zcela bez drážek tvaru V.

plovoucí podlaha bez spár plovoucí podlaha bez spár

Výhody a nevýhody:

Výhody V-drážek

U laminátových podlah vznikají v průběhu užívání drobné spáry. Tyto se zanáší a po delší době mohou působit rušivě a nehezky. Podlahy s přiznanou spárou tento problém nemají. Spára zde již je a jestli se o malinko rozšíří (0,08 nebo 0,04mm) už nehraje roli. Celkový dojem z podlahy to nenaruší, vypadá pořád skvěle. Další z velkých výhod je vzhled těchto podlah. Vypadají hezky a zajímavě.

Nevýhody V-drážek

Přiznané spáry žádné nevýhody nemají, v praxi existují jen dvě obavy z těchto podlah. Zákazníci se obávají, že se ve spárech bude usazovat špína a že u takové podlahy bude problém s působením vlhkosti. V obou případech jsou obavy zbytečné. Údržba podlahy je běžná, není třeba žádných speciálních postupů. Laminátové plovoucí podlahy s v-spárou je třeba vysávat, případně zametat, stejně pravidelně jako podlahy bez spár. Vlhkost působí na všechny podlahy stejně, není tedy rozdíl mezi podlahami s přiznanými spárami a bez spár.