Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
60 dnů na vrácení
Bez udání důvodu
Info

Laminátové podlahy

V tomto průvodci laminátovými podlahami si projdeme základní informace o tomto typu podlahy, od toho, z čeho se vyrábí, až po to, co je třeba před nákupem zvážit. Čtěte dále a zjistěte vše, co potřebujete vědět o laminátových podlahách.

Z čeho je vyrobena laminátová podlaha?

Skladba laminátové plovoucí podlahy Laminátová podlaha je vyrobena z desek HDF (High-Density Fireboard), pokrytých fotografií s vysokým rozlišením a zakončených odolnou melaminovou vrstvou proti opotřebení. To znamená, že laminát je vícevrstvá syntetická podlaha. To, že je syntetická, však neznamená, že je vyrobena z plastu; laminátová podlaha je spodní dřevovláknitá deska s vrchní vrstvou pryskyřice. Přírodní materiály.

Laminátové podlahy mají obvykle čtyři vrstvy. První, podkladová vrstva, je stabilizační vrstva, která utěsňuje zadní stranu desky a chrání ji před vlhkostí. Při správné instalaci a údržbě tato vrstva také chrání desku před prohnutím nebo vyklenutím, takže podlaha zůstane rovná. Následuje vrstva s vysokou hustotou, která je navržena tak, aby odolávala promáčknutí. Následuje fotografická vrstva, která kopíruje vámi zvolený efekt dřeva nebo dlaždic. Poslední je vrstva odolná proti poškrábání, kterou tvoří melaminová pryskyřice.

Věděli jste že

Laminátové podlahy jsou z velké části tvořeny přírodními materiály?

Výhody a nevýhody laminátové plovoucí podlahy

Výhody
 • snadná montáž, položí i neprofesionál
 • zdravotně nezávadné (nízké emise)
 • UV stabilní
 • dokonalý vzhled dekoru
 • ekologické přírodní materiály
 • příznivá cena pořízení
 • vhodné na podlahové topení
 • vhodné pro alergiky a děti
Nevýhody
 • klapavý hluk při chůzi s pevnou obuví
 • (ne)odolnost proti vlhkosti *
 • nutné dilatační spáry **

* Některé laminátové podlahy se již dělají se zvýšenou odolností proti vlhkosti nebo dokonce proti polití. Více na stránce věnované odolnosti laminátek proti vlhkosti

** Dilatační mezery jsou mezery mezi plovoucí podlahou a pevnou překážkou (např. stěna, zárubeň, jiná podlahová krytina). Pro zakrytí těchto dilatačních mezer se používají podlahové lišty.

Co je třeba zvážit při nákupu laminátky

Lamely laminátové podlahy Než si vyberete laminátovou podlahu, nezapomeňte zvážit následující:

 • Jak velký provoz snese vaše místnost? Do míst s vysokým provozem hledejte laminát s vysokým stupněm AC.
 • Velikost vašeho prostoru – aby malá místnost vypadala větší, zvolte světlejší barvy, jako je světle hnědá, bílá a světle šedá.
 • Design interiéru – ujistěte se, že zvolená barva a efekt ladí s vašimi stěnami a nábytkem.
 • Požadujete podlahové vytápění? Zde není problém. Všechny námi nabízené laminátové podlahy jsou vhodná pro systémy podlahového vytápění. Je potřeba dát pozor při výběru podložky pod podlahu, aby příliš nebránila průchodu tepla do podlahy.

Vybíráme laminátovou podlahu

Kam dál

Více o laminátkách na podlahovém topení

Odolnost laminátových plovoucích podlah dle stupnice AC (AC1 až AC6)

Laminátky v nízkých kvalitách AC1 a AC2 se již nevyrábí. Podlahy s hodnotou AC3 použijte do bytu nebo domu v místnostech s nízkým provozem jako jsou ložnice, pokud potřebujete ušetřit peníze. V bytě pro seniory bez domácích zvířat a divokých vnoučat může třída AC3 dostačovat ve všech místnostech. Podlahu s odolností AC4 lze použít do obývacího pokoje i dětských pokojů, ale chcete-li opravdu odolnou podlahu, zvolte AC5. Nejvyšší kvalita AC6 má nejlepší odolnost povrchu proti škrábancům, lze ji použít i ve veřejných prostorech. Pokud si AC6 pořídíte pro svůj domov, vydrží vám opravdu dlouho.

Hodnocení AC najdete u každého produktu v přehledu jeho vlastností.

Zvolili jste si pro sebe laminátovou plovoucí podlahu?

Jak položit laminátovou podlahu

Pokud je laminátová podlaha správnou volbou pro váš domov, prohlédněte si naše laminátové podlahy a vyberte si své favority. Pomocí našeho vizualizátoru místností si můžete prohlédnout, jak budou jednotlivé varianty vypadat ve vašem pokoji a pro bližší představu si můžete zdarma zapůjčit vzorky našich podlah domů.

A nakonec pamatujte, že plovoucí podlaha musí na něčem plavat a tedy nezapomeňte koupit pod ni podložku. Dále budete potřebovat soklové lišty kolem stěn a přechodové lišty všude tam, kde bude plovoucí laminátová podlaha navazovat na jiný druh podlahy, anebo ve dveřích při přechodu do další místnosti.

Kam dál