Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Vzorky zdarma
Odešleme do 24 hod.
Info

Odstín a barva podlahy

Při výběru barvy podlahy bychom měli brát v úvahu stávající či plánované prvky interiéru, aby spolu v konečném výsledku ladily. Barva záleží na vašem vkusu. Důležité je, abyste se v daných prostorech cítili příjemně.

Světlé podlahy – Je vhodné je použít do tmavších prostor, které chcete rozjasnit a prosvětlit. Světlá podlaha odráží světlo a tím se místnost stane světlejší a opticky se zvětší. Světlý typ podlahy s méně výraznou kresbou dřeva, je vhodný do interiérů, které mají výraznou či pestrobarevnou výmalbu. Barevné okolí interiéru podtrhne jednoduchost a eleganci světlé podlahy. Světlá podlaha se velmi dobře doplňuje s tmavším nábytkem. Světlé barvy lze navíc velmi dobře kombinovat se širokou škálou jiných barev.

Tmavé podlahy – Velmi dobře se s nimi tvoří různé kontrasty. Lze je dokonale spojovat se stěnami ve světlých barvách nebo s jinými tmavými barvami. Je dobré se s tmavou podlahou vyhnout intenzivní bílé barvě. Lepší je zvolit odstín bílé s nádechem jiné barvy. Interiér můžeme doplnit barevnými doplňky. Při použití tmavší podlahy si musíme dát pozor na kombinaci s dalšími tmavými barvami a tmavým nábytkem. Ve finále by pak mohl pokoj působit ponuře a nehostině. Tmavá podlaha se obecně hodí spíše do větších a dobře prosvětlených prostor.

ŽLUTĚ BÉŽOVÁ (SLUNCE, ZÁBAVA A OPTIMISMUS)

žlutě béžové podlahy

Podlahy s designem světlého dubu, buku nebo javoru mohou zapříčinit, že tmavá místnost bude působit slunečnějším dojmem a bude mít pokojnější atmosféru.

ČERVENO ORANŽOVÁ (TEPLO, INTIMITA A HARMONIE)

žlutě béžové podlahy

Podlahy se vzorem třešně nebo merbau vytvářejí exotickou, teplou atmosféru. Tu lze ještě více zdůraznit masivním nábytkem v koloniálním stylu.

HNĚDÁ (ZEMĚ, POHODLÍ A BEZPEČÍ)

žlutě béžové podlahy

Podlahy s hnědým odstínem vytvářejí spojení se zemí a přírodou. Tvoří výborné pozadí pro rustikální nábytek a jasné, výrazné barvy.

SVĚTLE BÉŽOVÁ (SVĚTLO, ČISTOTA A NADČASOVOST)

žlutě béžové podlahy

Podlahy se vzorem světlého javoru nebo norské borovice dodávají místnosti jas, prostor a světlo a vytvářejí současnější dojem.

ŠEDÁ (NEUTRÁLNÍ, ELEGANTNÍ A KLIDNÁ)

žlutě béžové podlahy

Podlahy s šedým odstínem dokonale ladí s módními barvami a teplými tóny. Také dodávají moderní výraz původnímu nábytku.