Objednávky nad 1500 Kč doprava zdarma

Laminátové podlahy a podlahové topení

Laminátové podlahy jsou vhodnou krytinou jak pro elektrické, tak pro teplovodní podlahové vytápění. Mezi velké přednosti laminátové podlahy patří například to, že zaručuje minimální tepelné ztráty díky nízkému tepelnému odporu a také její schopnost redukce hluku pomocí speciální podkladové vrstvy.

V případě pokládky laminátové podlahy na podlahové vytápění je třeba dbát na uzrání betonu, který by měl být vždy suchý. Ukládání laminátové podlahy na čerstvý a vlhký beton není možné. Dále by měla být na betonovém podkladu položena fólie pod plovoucí podlahy, která zabrání prostupu vlhkosti.

Po dokončení pokládky laminátové podlahy je doporučeno začít topit postupně, přidávat 5°C denně, dokud se dosáhne maximální požadované teploty.

Na našem webu můžete u některých podlah najít informaci o tepelném odporu (R) -> udává míru odporu pronikání tepla. Čím vyšší hodnota, tím pomaleji teplo prochází. Pokud chceme pod podlahu použít podlahové topení, tak hraniční hodnotou pro tepelný odpor podlahy je 0.15 m²K/W. Čím vyšší je totiž hodnota, tím menší je přenos tepelné energie z topení do interiéru.
Pozor!: Tepelná vodivost není měřítkem pocitové teplosti podlahové krytiny.

Základní pravidla pro pokládání laminátové podlahy jsou stejná jako bez podlahového topení.