Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Vzorky zdarma
Odešleme do 24 hod.
Info

Laminátové podlahy a podlahové topení

Podlaha do ložnice

Laminátové podlahy jsou vhodnou krytinou jak pro elektrické, tak pro teplovodní podlahové vytápění. Mezi velké přednosti laminátové podlahy patří například to, že zaručuje minimální tepelné ztráty díky nízkému tepelnému odporu a také její schopnost redukce hluku pomocí speciální podkladové vrstvy.

U většiny laminátových plovoucích podlah je podlahové topení omezeno na max. bodovou teplotu 27°C. Při vytápění se tedy vždy řiďte pokyny v návodu u dané konkrétní podlahy.

V případě pokládky laminátové podlahy na podlahové vytápění je třeba dbát na uzrání betonu, který by měl být vždy suchý. Ukládání laminátové podlahy na čerstvý a vlhký beton není možné. Dále by měla být na betonovém podkladu položena fólie pod plovoucí podlahy, která zabrání prostupu vlhkosti. Další podložku, kterou pod podlahu použijete by měla být určena pro podlahové topení. Tyto podložky mají většinou lepší tepelnou vodivost, a tak využijete teplo na maximum.

Po dokončení pokládky laminátové podlahy je doporučeno začít topit postupně, přidávat 5°C denně, dokud se dosáhne maximální požadované teploty.

Na našem webu můžete u některých podlah najít informaci o tepelném odporu ® → udává míru odporu pronikání tepla. Čím vyšší hodnota, tím pomaleji teplo prochází. Pokud chceme pod podlahu použít podlahové topení, tak hraniční hodnotou pro tepelný odpor podlahy je 0.15 m²K/W. Čím vyšší je totiž hodnota, tím menší je přenos tepelné energie z topení do interiéru.
Pozor!: Tepelná vodivost není měřítkem pocitové teplosti podlahové krytiny.

Základní pravidla pro pokládání laminátové podlahy jsou stejná jako bez podlahového topení.

Nejlevnější plovoucí podlahy Nejprodávanější plovoučky Plovoucí podlahy odolné proti polití