Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Garance nejnižší ceny
Našli jste někde levněji?
Info

Voděodolnost laminátových plovoucích podlah

Voděodolnost laminátových podlah

Pokud zvolíte laminátové podlahy, je to zejména díky jejich odolnosti proti opotřebení, mimořádné trvanlivosti, a v neposlední řadě cenové dostupnosti. Oblibě se těší i kvůli jednoduché pokládce či až neuvěřitelné imitaci dřeva a jiných textur. Co však laminátovým podlahám dlouho chybělo, byla odolnost vůči vodě.

Technologie však natolik pokročily, že voděodolnost je na vyšší úrovni než kdykoliv předtím. V LaSamba.cz vybíráme podlahy, které disponují zárukou kvality a snadnou údržbou. Ke každé laminátové podlaze vám navíc doporučíme vhodnou soklovou lištu, abyste dosáhli dokonalosti i po estetické stránce. Odolnost proti vodě taktéž zabraňuje dmutí a kroucení hran, které zkracují životnost a ničí kvalitu laminátových podlah.

Co je to vlastně laminátová podlaha?

Laminátová podlaha se skládá z několika vrstev. Vrchní vrstva neboli překrytí, po kterém chodíme a které vidíme, je vyrobeno z impregnované pryskyřice s přídavkem korundu. Toto složení zaručuje vysokou odolnost proti opotřebení a izoluje podlahu od vnějších faktorů. Pod překrytím následuje papír s tištěným vzorem dřeva, tedy dekorem, který si předem vyberete. Třetí vrstva je tvořena nosnou deskou, která je základem podlahy a disponuje schopností vysokého zatížení. Poslední vrstvu tvoří vyrovnávací vrstva, jež dodává podlaze stabilitu.

Proč je dobré mít voděodolné podlahy?

Voděodolnost laminátových podlah

Voda je živlem, který se skrz svou tekutou formu dostane téměř všude, a proto není žádným překvapením, že „nehody“ spojené s vodou jsou poměrně časté. Ať už se jedná o rozlité nápoje, přelití květináče, nepořádná zvířata či bahno nanesené na dětských botách. Voděodolnost podlah je čím dál více důležitější vlastností, a to nejen v uspěchané době, kdy se naše domovy stávají centrem nejrůznějších aktivit.

Možnost podlahového vytápění a míra odolnosti proti vodě se u jednotlivých výrobců liší. U našich voděodolných laminátových podlah se můžete setkat s pojmy AQUA BLOCK 24 H, AQUA ZERO 72 H či MO.RE!. Více informací naleznete na odkazu jednotlivých pojmů.


Plovoucí podlahy odolné proti polití