Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Garance nejnižší ceny
Našli jste někde levněji?
Info

Údržba a ošetření PVC podlah

Pro údržbu PVC a vinylových podlah doporučujeme po užívat pouze výrobky, které jsou určeny výhradně na tyto krytiny. Ty vám při minimální pravidelné péči zajistí prodloužení původního vzhledu a dlouhou životnost podlahové krytiny.

Voskovat doporučujeme dle návodu na konkrétním používaném přípravku. Podlahu můžete vysávat, zametat, vytírat hadrem nebo mopem. V žádném případě ne přípravkem na bázi chlorových přísad (nepoužívat ředidla a organická rozpouštědla). Jakoukoli chemickou látku je třeba z podlahoviny ihned setřít. Podlahové krytiny PVC je nutné chránit před znečištěním asfaltem, inkoustem, barvami, barevnými oleji, tinkturou a přípravky obsahujícími barviva a organická rozpouštědla. Silné kyseliny, lihy, barviva (barva na vlasy, inkoust, červená paprika, atd.) a hořící předměty způsobují na PVC trvalé poškození. Přímé sluneční a ultrafialové záření způsobuje postupné žloutnutí, proto skladování a používání ve vnějších prostorech nedoporučujeme. Ostré předměty způsobují na povrchu mechanické poškození. Dodržujte vždy pokyny výrobců daných prostředků.

Nepoužívejte žádné výrobky z gumy (tmavá a barevná guma – např. gumová kolečka, chrániče přístrojů a nábytku, gumové podložky/chránítka pod židle, sedačky či skříně, podrážky obuvi atd.). Tyto při styku s podlahovinou zanechávají na nášlapné vrstvě neodstranitelnou barevnou změnu (žloutnutí, hnědnutí až černání povrchu v místě dotyku). Zamezíte tím nežádoucí migraci pigmentu do jakéhokoliv PVC. Použijte podložku (chránítko) z PVC, polyuretanu, polyetylénu, polypropylénu nebo z filcu.

Rádi bychom Vás upozornili, že záruka na naše produkty se nevztahuje na případy, kdy k poškození dojde neodbornou manipulací, úpravami a neodbornou instalací. 

POZOR: nedoporučujeme používat abrazivní čisticí prostředky (mechanicky obrušující povrch), neboť by mohlo dojít k poškrábání PVC.