Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Doprava zdarma
Na nákup nad 1500 Kč
Info

Cena vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou populární volbou díky své odolnosti, různorodosti designů a snadné údržbě. Průměrná cena za m² vinylové podlahy se nejčastěji pohybuje v rozmezí 500 Kč až 900 Kč.

Faktory ovlivňující cenu?

Cena vinylové podlahy

Cena vinylové podlahy závisí zejména na konkrétním typu / způsobu pokládky (lepená , plovoucí), kvalitě materiálu a provedení povrchové úpravy. Pokud tedy sáhnete po těch nejlevnějších vinylových podlahách s cenou kolem 500 Kč, je nutné počítat s nižší zátěžovou třídou související s menší tloušťkou podlahy (nejčastěji 4 mm).

Naopak u těch nejluxusnějších kolekcí s velmi vysokou odolností se cena za vinylovou podlahu může klidně vyšplhat i nad 1 200 Kč za m². Nicméně v porovnání s jinými typy podlah, jako jsou dřevěné nebo keramické podlahy, jsou vinylové podlahy obvykle cenově dostupnější.

Nejdražší variantou v sortimentu vinylových podlah jsou tzv. hybridní podlahy, které kombinují minerální kompozitní jádro s nášlapnou vrstvou z přírodního dřeva. Cena těchto podlah se blíží hranici 1500 Kč / m².

Do finální ceny je pak zejména u lepených vinylů nutné počítat i s případnými náklady na vyrovnání podlahy a samotnou pokládku, jelikož ta je technicky náročnější a ne každý si troufne podlahu lepit svépomocí. Pokud se tedy poohlížíte po spíše levnější variantě, bude pro vás zřejmě ideální volbou vinylová podlaha click s integrovanou podložkou.

Lepené vinylové podlahy Click vinyl s integrovanou podložkou

Jak ušetřit?

Jak už jsme naznačili, cenové rozpětí vinylových podlah je poměrně široké a je potřeba zvážit, jaký typ podlahy a do jaké místnosti budete kupovat. Obecně lze ale říci, že pokud jste ochotni obětovat nějaký čas a úsilí, můžete ušetřit peníze tím, že si položíte vinylovou podlahu sami.

Nejprodávanější vinyly:

Neřiďte se pouze cenou

Komplexní průvodce, jak správně vybrat vinylovou podlahu

; ;