Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Doprava zdarma
Na nákup nad 1500 Kč
Info

Co jsou SPC Rigid vinylové podlahy?

Rigidní vinylové podlahy jsou označovány jako vinyly nové generace. V čem jsou jiné? Co znamená SPC? A co je označení RIGID? To a mnoho dalšího se dozvíte v tomto článku.

SPC (stone plastic composite)

Je označení pro nosnou desku vinylové podlahy (tzv. jádro). Součástí složení této nosné desky je přírodní vápencový prášek (prášek z přírodního kamene), polyvinylchlorid a stabilizátor. To vše jsou stabilní kompozitní materiály. Zároveň toto jádro neobsahuje změkčovadla, takže je zdravotně nezávadné a šetrné k životnímu prostředí. Tato SPC vrstva je stabilní, odolná, 100% vodotěsná, má vysokou hustotu a je odolná proti vtlačení.

Kompletní nabídka SPC vinylů

RIGID

Je označení vinylové podlahy, která má SPC nosnou desku (jádro). V překladu znamená rigid = pevný, tuhý. Takže rigidní vinyly jsou velmi pevné, odolné, stabilní, rozměrově stálé, vodotěsné.

Rigidní SPC vinylové podlahy

Rigidní SPC vinylové podlahy

Rigidní SPC vinylové podlahy jsou díky svým vlastnostem vhodné do domácností i komerčních a průmyslových prostor. Lze je položit na betonový podklad s malými prasklinami i na původní podlahu (dlažba apod.). V případě větších nerovností je nutné podklad vystěrkovat. Mívají integrovanou podložku, tlumí kročejový hluk. Lze je pokládat ihned po dovozu, nepotřebují aklimatizaci jako laminátové podlahy.
Díky rozměrové stabilitě můžete tyto podlahy pokládat i ve velkých plochách (do 400 m2), aniž byste museli dělat dilatační spáry.
Neměknou vlivem tepla, takže jsou vhodné pro podlahové topení a také k velkým oknům či dveřím. Slunce jim nic neudělá. Nereagují na teplotní výkyvy. Pokládka je díky pevnosti lamel a zámkovým spojům velmi snadná a rychlá. Zvládne ji kdokoliv. Pod SPC vinylové podlahy není třeba žádná podložka.
Jsou vodotěsné, takže je můžete použít i do místností se zvýšenou vlhkostí, např. do koupelny, kuchyně, technické místnosti, i předsíně.

Výhody rigidních vinylů

  • 100% vodotěsnost
  • vysoká odolnost
  • stabilita
  • snadná pokládka
  • jednoduchá údržba
  • bez změkčovadel

Nejprodávanější SPC vinyly

Věděli jste, že…

SPC vinylové podlahy jsou velmi populární také ve vzoru Herringbone s dokonalou imitací dřevěných parket