Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
60 dnů na vrácení
Bez udání důvodu
Info

Cena interiérových dveří

Průměrná cena interiérových dveří se může velmi výrazně lišit v závislosti na několika klíčových faktorech, nicméně nejčastěji se pohybuje v rozmezí od 5 000 Kč do 15 000 Kč za dveře.

Interiérové dveře cena

Jedním z hlavních faktorů ovlivňujících cenu je už samotný typ dveří. Standardní jednokřídlé dveře jsou obvykle levnější než dvoukřídlé, posuvné nebo skládací dveře. Svou roli pak sehrává také výška dveří, kdy u zvýšené české normy (210 cm) je nutné počítat s příplatkem. Obdobně pak cenu ovlivňuje i provedení – zda se jedná o dveře polodrážkové nebo bezpolodrážkové.


Stejně tak je při kalkulaci důležité rozlišovat, jestli poptáváte pouze dveřní křídla, která se nasazují do klasických kovových zárubní, nebo se bude jednat o dveře včetně obložkových zárubní. Luxusní a atypické dveře na míru se pak řeší individuálními cenovými nabídkami a je nutné počítat s výrazně vyšší cenou než u „katalogových“ modelů.


Dalším důležitým faktorem je materiál. Dveře z masivního dřeva, jako je dub, buk nebo jasan, jsou obecně nejdražší a v podstatě vždy vyráběny na míru. Standardem jsou pak dveře z laminovaných nebo dýhovaných materiálů, které splňují běžné nároky na využití v domácnosti. Nejlevnější možností povrchové úpravy dveří je fólie. Právě povrchová úprava a zvolený dekor hraje při konečné kalkulaci významnou roli. I levnější modely dveří od méně známých výrobců jako např. Voster nebo EGO Line se ve výsledku můžou prodražit, pokud se jako povrchová úprava zvolí lak nebo přírodní dýha .

Kompletní nabídka dveří na zakázku Vzorník barev a povrchů dveří