Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Doprava zdarma
Na nákup nad 1500 Kč
Info

Posuvné dveře do pouzdra: Úspora místa a elegantní design

Posuvné dveře „do zdi“ jsou stále populárnějším prvkem moderního interiéru. Tento typ zasouvacích dveří se skvěle hodí pro ty, kteří hledají elegantní a praktické řešení pro oddělení místností a zároveň řeší úsporu místa.

Jak vybrat a co je potřeba si pohlídat?

Co se týká samotného dveřního křídla, bude při výběru rozhodovat pravděpodobně primárně design, případně materiál a povrchová úprava. Stejně jako u klasických dveří máte na výběr ze široké škály odstínů a dekorů. Většina výrobců je schopna téměř všechny bezpolodrážkové modely dveří ze svých kolekcí vyrobit právě i v posuvné variantě, a to ve všech standardních šířkách. V nabídce značky Porta Doors pak najdete i posuvné dveře ve zvýšené české normě 210 cm. Vybírat tedy můžete opravdu téměř z kompletní nabídky.


Mnohem důležitější je při výběru zohlednit typ stavebního pouzdra a posuvného systému, do kterého budete dveře instalovat. Součástí tohoto procesu je pak také samozřejmě rozhodnutí, jestli součástí plánovaných dveří bude i zárubeň, často označovaná jako „slepá“ nebo „tunel“. Jedná se v podstatě o obložení stavebního otvoru, které má v sobě ale zároveň otvor pro zajíždění dveří.


TIP: Pokud máte atypické pouzdro nebo netypické rozměry stěny, případně není pouzdro umístěno na středu zdi, využijte náš speciální konfigurátor u zárubně PORTA KOMPAKT, kde můžete specifikovat šířky a rozměry jednotlivých částí obložek. Tato zárubeň je navíc kompatibilní s využitím pro pouzdra všech předních evropských výrobců (JAP, Eclisse a další).