Na tomto webu používáme soubory cookie, aby správně fungoval a abychom vám nabídli ten nejlepší zážitek z prohlížení.
více
Kategorie
Garance nejnižší ceny
Našli jste někde levněji?
Info

Posuvné dveře na stěnu. S obložkami i bez!

Interiérové posuvné dveře jsou skvělou volbou pro nadčasové a stylové interiéry a navíc mají i praktické benefity v podobě úspory místa. Při výběru na Vás ale bude čekat několik otázek, které je potřeba zvážit a zohlednit:

  • Materiál – nejčastější volbou jsou dřevěné, skleněné nebo kovové dveře
  • Design – na výběr máte od jednoduchých hladkých / plných dveří až po složitější vzory a dekory včetně prosklení a rámečků
  • Funkčnost – zvažte, zda potřebujete dveře s tlumením, zámkem nebo jinými doplňky
  • Rozměry – změřte si pečlivě prostor, kam chcete dveře umístit, a vyberte odpovídající velikost

Zřejmě nejzásadnější rozhodnutí je ale spojeno už se samotným „typem“ posuvného systému a s tím související obložení stavebního otvoru.

Posuvné dveře totiž můžete instalovat buďto samostatně na zapravenou stěnu, kdy posuvný systém montujete přímo už na hotovou zeď. Často se jedná o „designové kování“, které už samo o sobě spoludotváří celkový dojem dveří. Druhou variantou je provedení, kdy je závěsný systém doplněn i obložkové zárubně v tzv. verzi „tunel“. V tomto případě tvoří posuvné dveře s krycí vrchní garnýží jeden celek a velmi často se realizuje ve stejné povrchové a úpravě a dekoru jako samotné dveře.

Posuvné systémy pro posuv na stěnu


Pokud jde pak o samotné dveře, na výběr máte v podstatě celý sortiment značek DRE , Voster , Porta DOORS a dalších. Dveře jsou vyráběny na zakázku a téměř všechny modely jsou tedy dostupné v běžných rozměrech a celé škále povrchových úprav a dekorů právě i v posuvné variantě.